Rozrywki IRCowe

IRC to nie tylko komunikacja między graczami, ale także możliwość rozrywki i szansa na wygranie ciekawych nagród. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje specjalnie dla Was konkursy oraz quizy organizowane na IRC. Zwykle odbywają się w wieczorami (około godziny 20.00) na kanale #men.public w sieci QuakeNet, najczęściej w weekendy. O terminie ich rozgrywania dowiesz się z Informatora MEN lub gazetki Rzecznika Rządu.

Familiada

Zacznijmy od najbardziej znanej formy IRCowej rozrywki jaką jest Familiada. Jej zasady są zbliżone do z telewizji – jednak nagrody przyznawane są indywidualnie najlepszym graczom a nie danej drużynie. Pytania dotyczą wiedzy ogólnej, jednak czasem można spotkać także pytanie dotyczące eRepublik.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić aby włączyć się do gry jest dołączenie do jednej z drużyn. W tym celu musimy użyć komendy !join 1 lub !join 2 . Zwykle mamy ok. 20 minut na dołączenie do jednej z drużyn, zanim rozpocznie się rozgrywka. Po dołączeniu do drużyny możemy nadać jej nazwę jeśli nie zrobił tego nikt wcześniej – posłuży nam do tego komenda !team [nazwa] .

Po podaniu przez prowadzącego pytania musimy jak najszybciej udzielić poprawnych odpowiedzi. Kto pierwszy poda jakąś poprawną odpowiedź otrzyma punkty.  Jeśli chcemy zobaczyć pytanie oraz odpowiedzi które już padły, wpisz !przyp . Komenda !pkt pozwoli nam zobaczyć punkty każdej z drużyn.  Prosimy jednak nie używać tych komend za często – spowalniają one działanie quizu, a za zbyt częste ich użyci możemy być usunięci z gry.

Indywidualne wyniki na końcu rozgrywki decydują o tym kto zdobędzie nagrodę.

Przykładowe nagrody
  1. miejsce – 50 czołgów q7
  2. miejsce – 40 czołgów q7
  3. miejsce – 30 czołgów q7
  4. miejsce – 20 czołgów q7
  5. miejsce – 10 czołgów q7

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s