Powstania

Powstanie (Resistance War) jest specyficznym rodzajem wojny, które to może toczyć się jedynie na terenach okupowanych przez inne państwo w celu uwolnienia regionu. Do rozpoczęcia powstania potrzebna jest grupa 10 graczy. Aby walczyć w powstaniu najpierw musimy zdecydować czy walczymy po stronie powstańców czy kraju okupującego. W powstaniu można walczyć tylko znajdując się na terenie państwa okupującego region. Bitwy toczą się na takich samych zasadach co w normalnej wojnie.


Wywoływanie powstań krok po kroku

1. Pierwszym i najważniejszym wyborem jest decyzja gdzie będziemy wspierać powstanie. Aby w danym regionie dało się wywołać powstanie:

  • region nie należy do pierwotnego właściciela,
  • region został podbity co najmniej 24h temu,
  • w danym regionie nie toczy się inna bitwa,
  • między okupantem o krajem okupowanym nie toczy się inna walka powstańcza.

2. Przenosimy się do regionu, w którym chcemy powstanie (dalej zwane rw) rozpocząć.
Jeśli powyższe warunki są spełnione, na stronie głównej Erepublik, będzie znajdował się taki obrazek

3. Aby wesprzeć powstanie powstanie, potrzebujemy 1000 waluty.

4. Posiadając już odpowiednią ilość waluty, klikamy w czerwony przycisk „Support”. Teraz musimy czekać aż chęć wywołania rw wyrazi pozostałe 9 osób, gdy do organizatorów rw dołączy ostatnia 10 osoba, powstanie zostaje automatycznie rozpoczęte.

5. Gdy powstanie wybuchnie dostaniesz powiadomienie o jego rozpoczęciu.


Uwagi

Kliknięcie „Vote”, na panelu do wspierania powstań, nie pomoże wesprzeć powstania, możesz tym jedynie pokazać swoje poparcie dla danego powstania.

Jednocześnie możemy wspierać wiele powstań, jednak gdy jedno z nich wybuchnie, otrzymamy zwrot wpłaconych pieniędzy z pozostałych wspieranych powstań.  Gdy region, w którym wspieramy powstanie, zmieni właściciela poprzez wojnę, również otrzymamy zwrot wpłaconych pieniędzy.

Należy pamiętać, że w przypadku niskiej ceny gold (mowa tutaj o ok. 200 waluty kraju) wywoływanie powstań jest NIEOPŁACALNE. Do „ceny” wywołania RW należy wliczyć także przelot to wyzwalanego regionu.


Jeśli region zostanie wyzwolony

Nasza kolekcja medali w profilu powiększy się o medal Resistance Hero, a stan portfela zasili 5 gold. Możemy śmiało próbować wzniecić kolejne powstanie.

Jeśli region nie zostanie wyzwolony

Niestety, powstanie które wywołaliśmy nie powiodło się. Kolejne powstanie będziesz mógł wesprzeć dopiero za 7 dni.


Powstania w praktyce

Znając teorię można przejść do praktyki. Polska zajmuje rozległe tereny między innymi na terenach rdzennych Niemiec. Oznacza to że co dziennie mamy okazję bronić powstań a także codziennie jakieś jest wywoływane. Dzięki umowom z okupowanymi krajami jesteśmy w stanie je wybronić. Dlatego nie warto wspierać powstań na terenie Polski oraz jej sojuszników.

Wyjątkiem jest oddawanie regionów, o tym zazwyczaj jesteśmy informowani w gazetce MON lub RR. Jednak chcąc wesprzeć powstanie w udawanym regionie musimy pilnie obserwować poprzednie powstanie i odświeżyć stronę główną, w momencie jego zakończenia. W takich wypadkach okienko do wsparcie powstań jest dostępne przez ułamki sekund – musimy być szybcy. Nie należy także zapominać o wcześniejszym przygotowaniu potrzebnych pieniędzy oraz przeniesieniu się do oddawanego regionu.

Prawdziwą loterią są powstania w dalszych zakątkach eŚwiata. W mało zaludnionym państwie nigdy nie mamy pewności czy powstanie się powiedzie czy nie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s