Moje miejsca

1. Praca.
2. Poligon.
3. Magazyn.
4. Budynki specjalne.

Praca


Przejdźmy teraz do menu Moje miejsca i zakładki Praca. Na początku zajmijmy się sekcją Moja praca. Naszym oczom ukaże się coś takiego:

Klikamy Znajdź pracę i przenosimy się na rynek pracy. Zobaczysz oferty pracy z Twojego kraju:

Widzimy tutaj pracodawcę, dzienne wynagrodzenie (od którego przy pracy zostanie odliczony podatek. Aby sprawdzić aktualne stawki podatkowe kliknij w ten odnośnik.), oraz przycisk do zatrudnienia się. Nie ulega wątpliwości, że wybieramy najbardziej opłacalną ofertę.

Dla ciekawskich:
Przyciskiem wybierasz kraj w którym chcesz sprawdzić rynek, możesz zatrudnić się w tym, w którym aktualnie przebywasz. Po odjęciu podatku pensje w poszczególnych krajach są bardzo zbliżone do siebie, więc polecam pozostać w ojczyźnie.

Teraz widok wracamy do Moich miejsc, jak widzimy zmienił się fragment Moja praca.

Widzimy, że praca zabiera nam 10 punktów zdrowia, a także swoją pensję oraz podatek, jaki zostanie od niej odliczony. Klikamy przycisk Praca. Gratulacje, właśnie zarobiłeś swoje pierwsze pieniądze w grze! Pracować możesz raz dziennie (dzień zmienia się o 9.00 czasu polskiego), zrezygnować z pracy (aby zatrudnić się w innej) możesz po 72h od momentu zatrudnienia. Po 30 przepracowanych dni otrzymasz medal Solidny pracownik oraz nagrodę – 5 gold.

Zajmijmy się teraz sekcją Moje firmy i zarządzaniem swoim dobytkiem.

Przyjrzyjmy się pierwszej kolumnie:
tutaj kupujemy nowe firmy. Mamy do wyboru firmy: Piekarnię, Fabrykę broni oraz firmy surowcowe do wytwarzania jedzenia lub broni.
tutaj możemy rozwiązać dzięki czemu odzyskami 50% kosztów budowy, lub sprzedać firmy produkujące broń lub jedzenie, cenę możemy ustalać w zakresie koszt budowy +-10%.
tutaj możemy podnieś (lub obniżyć) poziom posiadanych już firm produkujących broń lub jedzenie.
Poniżej widzimy firmy jakie posiadamy. Każdy kto zaczyna posiada Piekarnię na poziomie pierwszej (nie można jej sprzedać/wyburzyć) oraz 3 Farmy zboża. Dzięki temu codziennie będzie mógł wyprodukować 200 sztuk jedzenia jakości 1 kosztem 40 energii, co pozwoli Ci zregenerować 400 energii.

O kolejnych kolumnach przeczytasz w klikając w grze na Jak zarządzać swoimi firmami.
Przejdźmy do najważniejszego czyli opłacalności. Faktem jest, że na pracy jako manager w firmach surowcowych zawsze zarobisz, jednak nie są to olbrzymie kwoty, koszty jej budowy zwrócą są po ponad roku. Zatrudniać pracowników czasem opłaca się jedynie w firmach produkujących po 500 jednostek surowca, choć i tak zyski z tego są znikome. Sytuacja w Piekarniach wygląda jeszcze gorzej. Jedno co jest pewne, nie opłaca się wydawać pieniędzy na ulepszanie piekarń, a praca własna w piekarniach pierwszej jakości jest na granicy opłacalności. Odradzam całkowicie budowę fabryk broni – koszt materiałów do jej produkcji na niskich jakościach jest wyższy, niż jej cena na rynku. Przed zainwestowaniem dobrze przemyśl swoją decyzję oraz przelicz, czy budowa firmy w ogóle będzie Ci się opłacać!
Więcej o firmach i zarządzaniu nimi znajdziesz w odpowiednim rozdziale Podręcznika MEN.
Do góry

Poligon


Druga zakładka w menu Moje miejsca nie wydaje się skomplikowana.

Siła jest ważnym elementem gry i należy zadbać, aby szybko ją rozwijać. Do dyspozycji masz 4 różne obiekty do treningu. Pierwszy z nich jest darmowy, trzy kolejne płatne. Każdy z nich możemy ulepszyć do 4 poziomu po kliknięciu przycisku i zapłaceniu sporej sumy gold. Od czasu do czasu są promocje, kiedy to budynki do treningu możemy postawić 44% taniej.
O tym jaki trening wybrać decydujesz samodzielnie, jednak pamiętaj, że im wyższy poziom treningu, tym szybciej zdobywasz siłę, a każde 250 siły to medal Super Żołnierz, a co się z tym łączy Twój portfel wzbogaca się o 5 gold. W wyborze pomoże Ci zapewne ten kalkulator.

Po pracy oraz treningu na poligonie warto odwiedzić ponownie stronę główną. Czeka tam na nas nagroda za wykonanie codziennego zadania czyli 1 punkt doświadczenia i 1 punkt siły. Jeśli wykonasz je i odbierzesz nagrodę przez 5 dni z rzędu, piątego dnia czeka na Ciebie bonus – 5 punktów doświadczenia i 5 punktów siły.
Do góry

Magazyn


Powróćmy jednak do menu Moje miejsca i trzeciej zakładki czyli Magazyn.

Początkowo Twój magazyn ma tylko 1000 miejsc, co znaczy, że możesz w nim przechowywać 1000 przedmiotów. Ta ilość spokojnie wystarczy Ci na początek. W razie potrzeby możesz dokupić dodatkowe miejsce klikając + do dyspozycji będziesz miał dodatkowe 1000 miejsca w cenie 1750PLN lub 9000miejsca w cenie 35 gold.
Po kliknięciu na przycisk Sprzedaj, dodaj nową ofertę, znajdujący się na samym dole strony, będziesz mógł wystawić przedmiot z Twojego magazynu na rynek.

Panel ten wydaje się prosty w obsłudze nawet dla osoby która widzi go pierwszy raz. Należy jednak zwrócić uwagę na cenę. Ta sugerowana jest zazwyczaj mniejsza niż rynkowa, dlatego zawsze przed sprzedażą zapoznaj się z cenami na rynku.
Jednym ze sposobów na zarobek jest wyszukiwanie tańszych ofert na rynku i sprzedawanie ich drożej. Takie transakcje polecam przeprowadzać na surowcach z jednego prostego względu – przy ich sprzedaży nie płacimy VATu. Sprzedaż 1k surowca o grosz drożej pozwoli nam zarobić 10PLN, jednak na sprzedaż często trzeba czekać nawet kilka dni. Dlatego chcąc zarabiać większe kwoty przez tym sposobem warto zainwestować w większy magazyn.
Tutaj również chciałbym Cię przestrzec przed zakupem dodatkowych licencji handlowych. Mimo, iż ceny wydają się kuszące, pamiętaj, że przy sprzedaży w innym kraju będziesz musiał zapłacić poza VATem także cło, a to w większości państw ma wartości zaporowe.

Poniżej dwóch rzędów Twoich przedmiotów poniżej masz dwa panele do składania przedmiotów specjalnych, których możesz użyć w czasie bitwy (o tym później). Przedmiotów specjalnych nie możesz sprzedawać na rynku towarów.

Części do bazook będziesz znajdował walcząc na polu bitwy oraz wykonując Codzienne Rozkazy, jednak złożyć w całość będziesz mógł je dopiero gdy będziesz miał ponad 150 siły. Każda bazook dodaje 10000 wpływu do bitwy za każdym jej użyciem (możesz użyć ją trzykrotnie).

Aby ją wyprodukować potrzebujesz Fabryki rakiet (do zbudowania w Zaawansowanych budynkach). W ciągu dnia możesz wyprodukować dwie (dla poziomów fabryki 1-3) lub jedną rakietę i pięciominutowy dopalacz dający o połowię więcej wpływu na bitwę (dla poziomów fabryki 4-5).  Magazyn pomieści tylko jedną rakietę. Od jakości Twojej fabryki będzie zależało ile broni każdej z jakości od 1 do 6 będziesz potrzebował do jej wybudowania oraz ile wpływu do bitwy doda dana rakieta. Dopalacz możesz zbudować w dowolnym momencie i będzie aktywny przez 5 minut od momentu wyprodukowania. Wszystko przedstawia poniższa tabelka:

Poziom fabryki Wpływ na bitwę Potrzebna ilość broni Ilość możliwej produkcji dziennej
50000 10 2 bomby
250000 20 2 bomby
500000 60 2 bomby
1750000 120 bomba + dopalacz
2500000 90 bomba + dopalacz

Do góry

Budynki zaawansowane


W budynkach zaawansowanych znajdziemy dwa typy obiektów. Pierwszym z nich jest budynek zwiększający liczbę maksymalnego dostępnego poziomu energii. Dwa z nich są dostępne do kupienia za pomocą przycisku . zwiększają one dostępną energię o 100 oraz 50, kosztując przy tym odpowiednio 199 i 99 gold. Nie można kupić konkretnego budynku więcej niż jeden raz. Nie ma sensu inwestować w nie w początkowej fazie gry. Gdy po kilku miesiącach gry będziesz miał ochotę kupić te budynki, warto poczekać na promocje – można je wtedy kupić nawet z 50% upustem.
Oprócz tego możliwe jest zdobycie dodatkowych budynków, które zwiększają czasowo ilość dostępnej energii. Są one nagrodą za niektóre misje.
Przycisk pozwoli Ci wybudować oraz zmieniać poziom Fabryki rakiet. Zaczynając grę możesz zbudować jedynie pierwszy poziom fabryki, jednak każde przejście do następnej dywizji odblokowuje kolejny poziom fabryki, a ostatnie dwa poziomy odblokują się jednocześnie.


Do góry

Podziękowania od ekipy MEN dla scyzorycka za opracowanie tej części podręcznika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s