6.1 Zakładanie firmy

Aby założyć Fabrykę musimy wejść w zakładkę “My places” a następnie “Companies” 

W części „My companies” klikamy na + w celu założenia (dodania) nowej firmy.


Klikamy na Factories -> tu wybieramy Food, House albo Weapon -> klikamy Build i cieszymy się z nowej Fabryki. Fabryki możemy ulepszać.

Poniższe gwiazdki oznaczają jakość Fabryki i produktów. Takie Fabryki jak food, weapons i house  mogą posiadać gwiazdki, natomiast Firmy RAW (produkujące surowce) nie. O koszcie jakości firmy i zysku będziecie mogli się dowiedzieć w temacie “Administracja firmą”.

Wyżej mamy fabryki jedzenia a niżej fabryki broni.

Jeśli zdecydujemy się na zakup Firmy RAW to (w przeciwieństwie do Fabryki) możemy wybrać jakość (rodzaj) tejże firmy. Raz wybrana firma nie może zostać odsprzedana oraz nie można zmienić jej jakości (upgrade/downgrade -dotyczy jedynie Fabryk). Więc przed zakupem należy się zastanowić czy potrzebne nam bardziej będzie RAW food czy RAW weapon, na chwilę obecną opłacalność fabryk Weapon RAW jest znikoma, a bilans w przypadku food RAW wręcz ujemny.

Jeśli już zdecydujemy się na zakup firm RAW, to warto wiedzieć, że w kwestii jakości  to nieopłacalne są 2 pierwsze (Iron Mine/Grain Farm oraz Oil Rig/Fruit Orchard) Choć cena wydaje się stosunkowo rozsądna to jej efektywność jest mała. Jeśli już – powinniśmy zdecydować się na zakup firm q3, q4 lub q5. Zatrudnianie nawet w fabrykach q5 graniczy z progiem opłacalności, więc nowy gracz raczej powinien się od tego wzbraniać.

RAWY

Na którą się zdecydować? Wszystko zależy od cen złota. Na chwilę obecną, przy jego cenie rzędu 180-200PLN, jeśli chcemy pracować sami i nie zależy nam na oszczędzaniu punktów energii lepiej zaopatrzyć się w kilka firm RAW q3, niż jedną q5, jeśli natomiast chcemy zabawić się zatrudnianie zostaje fabryka q5.

Analiza rynku

Przy zakładaniu firmy bardzo pomocna będzie strona internetowa: eAnalyzer.

Dzięki niemu policzymy, która z firm przyniesie zyski.  W menu tej strony kliknij na Manufacturing profitability.

Pamiętaj o zaznaczeniu polskiej flagi(czerwony prostokąt).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s