3.3 Prasa – Zakładamy gazetkę

Skoro już wiecie co z czym się je i na jakiej zasadzie działają podstawy modułu prasowego, przyszedł czas na założenie własnej gazetki.

Na początku wchodzimy na nasz profil, klikają na swój Nick:

gazetaf

Następnie klikamy na „Create newspaper”:

gazeta2

Klikamy:

createb

Ten przycisk prowadzi nas do strony tworzenia gazety. Tu podany mamy stan naszego konta ze złotem i wymagania. Na obecną chwile jest to minimum dziewiąty poziom i 2 gold. Jeżeli spełniamy podane warunki, możemy wpisać „Nazwę Gazety” i wybrać avatar. Klikamy przycisk „Create”, znajdujący się na samym dole strony i możemy się cieszyć naszą gazetką!

create2

Po założeniu gazety, w tabelce „Activity” pojawia się nam nasza gazeta.

gazeta3

Poświęćmy jeszcze chwilkę na szczegóły.

Wchodzimy w Gazetę. Znajdujemy się w archiwum naszych artykułów. Jak widać mamy możliwość Edycji lub też Skasowania naszych artykułów.

wlasnagazeta

Po wejściu na stronę edycji szczegółów, zyskujemy dwie dodatkowe opcje. Opis i Lokacja, są one o tyle ważne, że możemy opowiedzieć odrobinę o naszej gazetce, sugerując o czym będziemy pisać, czy też opisując idee którymi się sugerujemy; oraz ustalamy miejsce/kraj, w którym nasza gazetka będzie się pojawiać. Po dokonaniu zmian klikamy przycisk znajdujący się po prawej dolnej stronie ekranu z napisem „Make Changes”/”Zachowaj Zmiany”.

zmianyp

Teraz zajmiemy się pisaniem artykułu. Tu już sprawa jest prosta. Jeszcze raz wchodzimy według opisanego powyżej sposobu, tym razem klikamy w miejscu oznaczonym czerwonym prostokątem „Write Article”/”Napisz Artykuł” i przechodzimy do nowej strony.Górna linijka to tytuł Twojego artykułu, jest on ograniczony ilością znaków, minimum wynosi jeden znak a maksimum osiemdziesiąt, spacje również liczone są jako znaki. W środkowym okienku mamy miejsce na tekst naszego artykułu, tutaj nie ma ograniczeń możecie pisać ile chcecie. Pamiętajmy jednak żeby nie pisać bardzo krótkich artykułów. Ściana tekstu też może zniechęcić niektórych graczy.

napiszarta
menu2a
  • 1– Pogrubienie tekstu
  • 2- Kursywa
  • 3- Podkreślenie
  • 4- Zamieszczenie obrazka
  • 5- Dodanie linku
  • 6-Tekst Przekreślony
  • 7-Dodanie lini przez całą długość artykułu
  • 8-Zamieszczenie emaila
  • 9-Kasowanie zaznaczonego tekstu
  • 10-Podgląd

Teraz klikamy przycisk „Publish” / „Publikuj” z dolnej lewej strony i artykuł gotowy! Życzymy więc miłej zabawy i jak najwięcej Votów!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s