2.4 Grupy Bojowe

Grupy bojowe to organizacje skupiające grono graczy walczących pod jednym sztandarem, głownie w czasie wyznaczonych zbiórek. Przynależność do grupy bojowej to doskonała okazja na poznania gry i rozpoczęcia kariery. Grupy bojowe podczas zbiórek dostają też dofinansowania na walkę w ważnych bitwach, a kwota dofinansowania jest zależna od zadanych obrażeń przez żołnierza podczas zbiórki.

Więcej o funkcjonowaniu grup bojowych.


Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło przedstawić Ci krótkie prezentacje naszych polskich grup bojowych. Pamiętaj, że w grupie bojowej możesz jeszcze bardziej przysłużyć się ePolsce oraz poznać innych ludzi.

Akademia Wojska Polskiego, AWP

Nasza bojówka jest jedną z największych grup militarnych w ePolsce. Pierwszy nabór został ogłoszony 28 stycznia 2010 roku (800 dzień eRepublik). Zrzeszamy żołnierzy, którzy pragną rozwijać się militarnie w grze i chcą, by ich influence nie było marnowane. W procesie rekrutacji nie zwracamy uwagi na to, czy jesteś starym i doświadczonym graczem, czy też dopiero zacząłeś swoją przygodę z grą. Dla nas liczy się jedynie to, by nasi członkowie brali w miarę aktywny udział w życiu bojówki. Za bicie na zbiórkach w pełni zwracamy bronie Q7. Na kanale IRC przesiaduje wiele pomocnych osób.

W przeszłości Akademia Wojska Polskiego była “grupą buforową” Wojska Polskiego. To tutaj trafiali żołnierze niespełniający progów hitowych WP.

Do góry


Armia Imperialna, AI

Armia Imperialna jest bojówką założoną przez Partię Imperialną w celu szkolenia i wprowadzania młodych graczy w niuanse gry. Jest to najstarsza i jedna z najsilniejszych bojówek partyjnych w ePolsce.  Oprócz dofinansowania od MON oferujemy dodatkowo także ponad 50% zwrotu w tankach Q7 oraz chleb od Fundacji Imperialnej.

Po pomoc i dobrą zabawę zapraszamy na nasz kanał IRC

Do góry


Kopiablueroselogo.png

Bluerose, BR

Bluerose jest grupą bojową, której nadrzędnymi wartościami są solidarność, lojalność i trwała więź między jej członkami. Grupa w swojej strukturze, zasadach oraz rodzinnym charakterze wzoruje się na funkcjonowaniu mafii. Dla Bluerose celem nie jest śrubowanie wyników i bicie rekordów, a utrzymanie niezależności, hermetyczności i dobrej atmosfery na biciach i nie tylko.

 • Wymagania:

  1. złożenie podania
  2. spełnienie wymogów dotyczących hita (wartości „z łapy”):
   • 750 dla D2
   • 2500 dla D3
   • 5000 dla D4
  3. po pozytywnym rozpatrzeniu podania i spełnieniu w/w wymogów pojawienie się na kanale #rekrutacja.br w celu rozmowy i dokończenia rekrutacji.
 • Strona: Blue Rose
 • Gazeta: Blu Giornale
 • Kanał IRC:  #bluerose.family – kanał ogólny oraz #rekrutacja.br – kanał rekrutacyjny. Pozostałe kanały będą znane osobom, które przejdą rekrutację i zasilą nasze szeregi.(Rizon)
 • Dowódcy: Sebrian, MoglbymAleNieChceMnieSie, CrazyPit, Hanzarr
 • Military Unit: Bluerose

Do góry


GROM

GROM jest jedną z trzech najstarszych PGB w ePolsce. Zrzesza najsilniejszych żołnierzy ePolski, a także spoza granic. Obecnie najsilniejsza PGB w epolsce i czwarta na świecie. Posiadamy także swoją Akademię dla słabszych graczy.

Do góry


gwardia

GWARDIA

Gwardia została założona przez Basowego i Lipviga 1782 dnia erepublik. W swoich szeregach łączy żołnierzy z takich bojówek jak OW, Szopy,GOND czy Perun i inni. Jesteśmy młodą ale dobrze zorganizowaną bojówką, która stawia przede wszystkim na dobrą zabawę. Z dnia na dzień rośniemy w siłę i stajemy się coraz potężniejsi

Do góry


Husaria

Kto raz zobaczył Husarię podczas szarży nigdy nie zapomni. Dołącz do nas i przekonaj się jak to jest wzbudzać trwogę i łzy w oczach wroga. Jedna z najstarszych, najsilniejszych i najaktywniejszych grup bojowych w ePolsce. Stań obok nas ramię w ramię już dziś.

U nas możesz liczyć na wsparcie i łez otarcie, tanki q7 w olbrzymich ilościach, zbiorki nie tylko monowe, ale też inne i to wybuchowe, super wsparcie techniczne gry (mamy smsy, shouty, skrypty i boty, które ułatwią ci eżycie), MUDO dostosowane do Twoich potrzeb oraz świetną atmosferę na ircu.

 • Wymagania:
   * Div 2 – hit q7 2000
   * Div 3 – hit q7 4000
   * Div 4 – hit q7 8000
  * Aktywność ( IRC, Forum, Shouty MU )

Do góry


Legion Polsko-Węgierski

“Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki”

W Legionie, w myśl znanego przysłowia walczymy ramię w ramię z naszymi węgierskimi braćmi w najważniejszych bitwach ONE. Poza tradycyjnymi korzyściami płynącymi z członkostwa w postaci bicia na zbiórkach MONu w zamian za dofa oferujemy także sporo innych atrakcji. Na naszym kanale IRC zawsze znajdzie się towarzystwo i temat do rozmowy. Jak można wywnioskować z nazwy naszego oddziału, grono rozmówców nie ogranicza się jedynie do Polaków. Pojawi się więc okazja do nauczenia się kilku słów po Węgiersku jak i poznania kilku ciekawostek na temat naszych bratanków. Legion organizuje również własne powstania i pokazówki.

Jedyne wymagania jakie stawiamy naszym rekrutom to odrobina aktywności i pozytywne nastawienie. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, odwiedź nas na IRCu już dziś!

Do góry


Lokalni Patrioci, LP

Lokalni Patrioci – polska grupa bojowa powstała w roku 2011 r. zaś czynnie działająca od listopada 2012 r. Funkcję dowódczą sprawuje Psycho345, a zastępca dowódcy i jednocześnie sekretarz to KielekPL. Składa się głównie z młodych graczy pomagając im wejść w świat eRepublik.

Zapewnia:

 1. -Pełny udział w zbiórkach organizowanych przez MON;
 2. Dofinansowania za udział w ww. zbiórkach;
 3. Kanał IRC z perfekcyjnym botem podającym dokładne rozkazy;
 4. Ludzi gotowych do pomocy;
 5. Miłą atmosferę.

Do góry


Marynarka Wojenna, MW

Jest ranek, ruszamy w morze. Żagle rozwinięte, rum otwarty, marynarze grają w karty podśpiewując ochoczo:

Hej, ha! Kolejkę nalej! Hej, ha! Kielichy wznieśmy…

Chcesz stać się jednym z niewolników pięknych dzierlatek?

Chcesz wyruszyć w niesamowite przygody na nieznaych wodach zapijając przy tym pyszny rum?

Nie wahaj się! Wstąp już dziś!

Jak to zrobić?

Wystarczy wejść na kanał #mw w quakenecie i odwiedzić nasze forum.

Do góry


mV

Młode Vilki (mV,)

Założycielami bojówki są Don Camillo Corleone (wtedy jeszcze KamisLCa) i CwirekLca. Nasza nazwa wywodzi się od pierwotnych watah wilków, które przemierzając samotnie bezludne szlaki amazońskie napotykały na różnorakie przeszkody. Założyliśmy tą bojówkę, żeby pokazać wszystkim, że można zrobić coś z niczego oraz że potrafimy coś zrobić bez pomocy i pod presją innych.

Do góry


Oddział Wyklętych, OW

Odział Wyklętych to grupa o specyficznym klimacie i nietypowych więzach. Ciut niepokorni, troche irytujący ale zawsze lojalni. Walczymy razem i razem się bawimy. Obecnie jesteśmy w uni militarnej z Gwardią.

Do góry


Patriotyczna Grupa Uderzeniowa, PGU

Głównym zadaniem grupy jest walka według rozkazów Ministra Obrony Narodowej. Stawiamy przy tym na miłą atmosferę i dobre relacje między graczami. Swoich żołnierzy motywujemy do aktywności i wzajemnej pomocy, a niedoświadczonych graczy wspieramy i edukujemy żeby stali się przydatnymi dla kraju wojownikami. Oferujemy również bonusy w postaci tanków.

Zapraszamy na nasz kanał, gdzie można zapytać o wszystko.

Do góry


Polish Armed Forces, PAF

Dla wojsk lądowych walka nie jest błogim rejsem ani przelotnym obrazem widzianym z okna kokpitu, lecz miejscem docelowym – burzliwym epizodem wymagającym ogromnego poświęcenia, z którego do domu wiodą tylko dwie drogi: jedna o nazwie ”zwycięstwo”, druga – ”porażka”. Można wrócić z tarczą bądź na tarczy.

Polish Armed Forces to zdecydowanie ta grupa, która bez przerwy kroczy pierwsza droga, co zapewnia 30 doskonale przeszkolonych oraz zaprawionych w boju gryfow i gryfiątek. Historia tego oddziału sięga sierpnia 2009 roku, kiedy to Sadix powołał do życia grupę o nazwie ”Rabbits”, które blisko współpracowało z Polish Operation Group. Kiedy ich drogi się rozeszły ”Rabbits” postanowili zmienić nazwę grupy oraz jej avatar, aby ukazać nadchodzące zmiany. W grupie panuje niesamowicie luźna i przyjazna atmosfera, co jedynie zachęca do wspólnej walki z wrogiem. Ku chwale ePolski, żołnierze!

Polish Armed Forces posiada także akademię Young Griffins, do której przyjmują bez żadnych wymagań.

Do góry


Polish Multi-Task Force, PMTF

Jedna z najstarszych bojówek w Polsce, z ogromnymi tradycjami i wieloma zasłużonymi dla Polski, doświadczonymi graczami.

Nagradzamy goldem, najaktywniejszych graczy z każdego miesiąca. Aktywność obliczamy na podstawie ilości hitów, nie dmg tak aby każdy miał równe szanse.

Ponadto PMTF jako jedyna bojówka w ePolsce oferuje każdemu członkowi możliwość posiadania własnego regimentu oraz sprawdzenia się jako kapitan oddziału.

Szanownym Paniom oferujemy również ich własny kobiecy regiment.

Jak sam widzisz, warto zostać jednym z nas. PMTF FTW!

Do góry


Red Cat Army, RCA

Z biciem jest jak z masturbacją – samotnie szybko się nudzi. Dlatego dołącz do nas, a sprawimy, że Twoje bicie stanie się urozmaicone i ciekawe. Gwarantujemy, że nie będziesz mógł przestać.

RCA to polska grupa bojowa zrzeszająca w tym momencie samych Polaków, płci zarówno pięknej jak i tej mniej pięknej:) Co ważne, walczymy zgodnie z rozkazami MONu, dołączając do nas możesz liczyć na dofinansowanie prosto z ministerstwa.

Jeśli potrzebujesz pomocy w grze (na przyklad przy misjach) to również możesz na nas liczyć żołnierzu. RCA jest przyjacielsko nastawione do wszystkich swoich członków (dopóki oczywiście nie zamienisz sie w groźnego dla otoczenia trolla) i zawsze znajdzie sie wiele osób, które pomogą Ci zrobić misje, czy zadanie domowe z aproksymacji diofantycznej.

Prócz świetnego avka, oferujemy prace w oddziałowych firmach, gdzie zapracujesz na swoją broń. Dodatkowo prowadzimy loterię dla naszych żołnierzy.

Oficjalnym wymogiem jest hit 850 z łapy (q0). Jeśli jednak nie spełniasz tego wymogu, nie łam się – stawiamy przede wszystkim na osobowość i aktywność. Zgłoś się do nas i przejdź pomyślnie tygodniowe szkolenie, a późnej wszystko będzie już zależało tylko od Ciebie;)

Do góry


Taktyczna Grupa Szturmowa, TGS

Grupa została utworzona 9 Maja 2010. Od tego czasu, TGS, zdobyła duże doświadczenie, a jej żołnierze brali udział w wielu walkach na wszystkich frontach Nowego Świata. W połowie 2012 roku grupa została rozwiązana.

Taktyczna Grupa Szturmowa została reaktywowana 1.12.2012. Od tej pory bijemy zarówno w zbiórkach organizowanych przez MON jak i prywatnych. Stawiamy szczególnie na młodych graczy bo to oni będą w przyszłości stanowić o potędze ePL.

Do góry


TerazMy, TM

TerazMy to grupa przeznaczona dla wszystkich ePolaków, głównie młodych, choć mamy też w swoim gronie osoby z siłą rzędu 25-35 tysięcy. Nie każemy Ci podpisywać żadnych list obecności.

Jedyny wymóg to avatar. Posiadamy także swój własny generator, dzięki któremu możecie w każdej chwili oprawić swój avatar w estetyczną ramkę.

Organizujemy pokazówki, gdzie wspólnie w grupie 50 i więcej osób wbijamy dmg, rozdając wszystkim tanki i chlebki. Korzystamy codziennie ze zbiórek MONu, na których możecie zaliczyć Daily Order oraz przede wszystkim pomóc ePolsce oraz co najważniejsze TANKI wbite przez Was na zbiórkach zostaną Wam ZWRÓCONE W TAKIEJ SAMEJ ILOŚCI, jest to tzw DOF TANKOWY. Możemy poszczycić się jedną z najwyższych frekwencji w porównaniu do innych grup bojowych na tychże zbiórkach.

Nasz kanał IRC tętni życiem całą dobę. Średnia liczba osób w ciągu dnia wynosi 30-40. Nie wymagamy przebywania 24h na dobę na naszym kanale IRC, możesz się jedynie pojawiać na samych zbiórkach (dowiesz się o nich dzięki darmowym powiadomieniom sms, oraz dzięki Projektowi Pulse pozwalającym wyświetlać informacje o zbiórkach na stronie głównej eRepublik). Liczymy jednak, że kilka godzin spędzonych na kanale wystarczająco przekona Cię do zaglądania częściej. #TerazMy wciąga!

Do góry


Terror

TERROR

Grupa bojowa z przyjaznym podejściem do graczy. Członkowie biją w miarę możliwości, nie ma tutaj progu siły ani aktywności – liczy się tylko chęć współpracy i dobra zabawa. TERROR to bojówka która stale modernizuje się by stawić czoło kolejnym wyzwaniom eRepublik.

Do góry


The Dragons

The Dragons to bojówka utworzona przez Polską Partię Polityczną zrzeszająca zarówno młodych jak i doświadczonych weteranów wojennych, niezależnie od poglądów politycznych. W The Dragons każdy znajdzie swoje miejsce – poza dowództwem nie ma tu hierarchii – wszyscy jesteśmy smokami! Panuje u nas niemal rodzinna atmosfera. Poza dofinansowaniem państwowym dodajemy także swoje premie, a co niedzielę najaktywniejsi w ciągu tygodnia członkowie otrzymują w nagrodę tanki.

Do góry


WP.jpeg

Wojsko Polskie, WP

Wojsko Polskie powstało 3 listopada 2009 na wskutek przekształcenia jednostek PASU. Ta elitarna jednostka charakteryzuje się dużą mobilnością, walcząc w bitwach na całym świecie bez względu na pogodę za oknem, czy porę dnia lub nocy. Jej członkowie są w pełni oddani Ojczyźnie, stanowiąc wzorzec do naśladowania dla innych obywateli.

Do góry


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s