1.15 Wstępujemy do Grupy Bojowej


Grupy bojowe są to organizacje skupiające grono graczy walczących pod jednym sztandarem, głownie w czasie wyznaczonych zbiórek. Przynależność do grupy bojowej to doskonała okazja na poznanie wielu nowych ludzi i wymianę opinii. Za walkę podczas zbiorek organizowanych przez MON żołnierze dostają dofinansowania.

Grupy bojowe mogą być prowadzone przez Ministerstwo Obrony Narodowej, osoby prywatne lub partie polityczne.

  1. Jak wstąpić do Grupy Bojowej ?
  2. Zbiórki
  3. Military Unit


Jak wstąpić do Grupy Bojowej?

W ePolsce działa wiele grup bojowych. Ich spis dostępny jest tutaj. Znajdziesz tam krótki opis grupy bojowej, wymagania, dowódców oraz jeszcze kilka przydatnych informacji. Zazwyczaj grupy wymagają określonego poziomu siły (możesz go sprawdzić na swoim profilu), rangi wojskowej, lub wysokości hita. Określenie hit oznacza zadane influence podczas jednokrotnej walki. Jego wysokość możesz sprawdzić przy użyciu tego kalkulatora, określenie „bez broni” oznacza ustawienie „Weapon Fire Power” na wartość 0. Aby zapisać się do grupy bojowej, należy wejść na kanał IRC oraz porozmawiać z dowódcą grupy bojowej. Gdy spełnisz wymagania, zostaniesz dodany do Egova. Będziesz też musiał założyć avatar grupy bojowej. Zazwyczaj możemy dodać do niego jakiś swój symbol, może też być ramką w której będziesz mógł umieścić własny obrazek. Dobrze jest się zapoznać się z obsługą IRC – będziesz z niego korzystał podczas zbiórek.
Do góry


Zbiórki

Opracowano na podstawie Poradnika Pomarańczowej Alternatywy.

Zbiórki to zorganizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej walka w danej bitwie, finansowana ze Skarbu Państwa.

  • Jak otrzymać dofinansowanie?

Aby dostać dofinansowanie musisz mieć konto na stronie egov4you.info.  Po aktywacji konta i zalogowaniu się zyskasz dostęp do wielu przydatnych informacji, statystyk i narzędzi do gry, jednak, aby korzystać z systemu dofinansowań, musisz powiązać konto na stronie z tym w grze. Jak to zrobić przeczytasz tutaj.

1. Podczas zbiórki wymagana jest obecność na kanale IRC Grupy Bojowej. Będą tam publikowane rozkazy. Abyś nie musiał cały czas siedzieć na kanale IRC grupy bojowe zazwyczaj mają możliwość informowania o zbiórkach SMSem lub wiadomością na GaduGadu. Powiadamianie SMSem zazwyczaj oparte jest na kalendarzu google, aby z niego skorzystać musisz posiadać konto na Google. Drugi sposób bazuje na serwisie blip.pl.
Zbiórka rozpoczyna się rozkazem na kanale IRC:

2. Otrzymując taki rozkaz powinieneś rozpocząć naliczanie zadanych przez Ciebie obrażeń w systemie egov4you.info. Link do zbiórki zostanie podany przez dowódcę Grupy Bojowej. Zobaczysz następujące okno, gdzie klikasz VIEW:


Teraz, aby rozpocząć uczestnictwo w zbiórce klikasz na JOIN MINIBATTLE.

3. Prawidłowo otwarta zbiórka wygląda następująco:

Oznacz to, że system inteligentnego naliczania zadanych obrażeń działa prawidłowo i na jego podstawie otrzymasz dofinansowanie.
4. Teraz wystarczy czekać na rozkaz od dowódcy z linkiem do bitwy i ilością przeciwników do pokonania. 1 kill = 1 kliknięcie FIGHT w bitwie. Przy czym liczba podana w rozkazie stanowi MAKSYMALNĄ, której nie można przekroczyć. W przeciwnym razie nie otrzymamy dofinansowania za daną zbiórkę.

Taki rozkaz oznacza, że dywizja 1 uderza 10 razy, dywizja 3 – 5 razy, a dywizja 4 – również 5 razy.


5.
Po każdym rozkazie należy w egovie kliknąć FINISH MINIBATTLE.
Prawidłowo zliczone obrażenia wyglądają tak:

6. Każda zbiórka kończy się odpowiednim rozkazem, np.:


W tym momencie powinieneś dokończyć bicie, czyli pokonać określoną w rozkazach liczbę przeciwników i po raz ostatni wcisnąć FINISH MINIBATTLE.


Zbiórka została zakończona.

7. KAŻDA ZBIÓRKA WYMAGA OTWARCIA EGOVA OD NOWA.

  • Co zrobić gdy Egov padnie?

Zalecamy poinformować o tym fakcie dowodzącego daną zbiórką,następnie:

-zrobić screen bitwy,

– zawrzeć w wiadomości informacje takie jak: miejsce,godzinę bicia oraz kto dowodził zbiórką,

-wszystko wysłać na konto Ministerstwa Obrony Narodowej (MON).

Do góry


Military Unit

Gdy już dołączymy do grupy bojowej dobrze jest dołączyć do jej Military Unit w grze (jeśli grupa bojowa taką posiada). Jeśli dołączysz do innej, jej dowódca najprawdopodobniej wcześniej, czy później Cię z niej wyrzuci.Możesz dołączyć jedynie do Military Unit, które znajdują się w państwie którego masz obywatelstwo.

Aby dołączyć do Military Unit musisz wejść w zakładkę Community, a następnie wybrać odpowiedni odnośnik. Wybierz grupę do której wcześniej dołączyłeś i wstąp do niej klikając „Join”. Dostaniesz wtedy stopień rekruta. Aby stać się pełnoprawnym członkiem „Military Unit” musisz spełnić 2 wymagania: posiadać ustawioną przez dowódcę rangę oraz pokonać 10 przeciwników. Gdy już je spełnisz ponownie zajrzyj na stronę bojówki aby stać się pełnoprawnym członkiem bojówki. Teraz na stronie Military Unit będziesz mógł zobaczyć rozkazy*. Za walkę w nich, nie dostaniesz dofinansowania od MON, ale codziennie, zabijając po 25 przeciwników w bitwie podanej w rozkazach Military Unit (aby dostać nagrodę musisz walczyć po stronie Polski lub jej sojuszników), dostaniesz bazookę (dzięki niej możesz błyskawicznie zabić przeciwnika jednym uderzeniem zadając obrażenia w wysokości 10000, możesz jej użyć trzykrotnie) oraz batona energetycznego (pozwala w dowolnej chwili zregenerować życie do 100 punktów, najlepiej jest go używać gdy stan Twojego zdrowia jest bliski 0). 15 dnia każdego miesiąca odbywają się wybory na Kapitanów każdego regimentu Military Unit. Może Ty zostaniesz kiedyś wybrany na to stanowisko?

*rozkazy muszą być codziennie ustawiane przez dowódcę Military Unit lub kapitana twojego regimentu. Jeśli ich nie widzisz , prawdopodobnie osoby te ich nie ustawiły.
Do góry

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s