1.10 Gold

Pozwolę sobie przytoczyć tu słowa Sztandarowego – jednego z najbardziej znanych polskich redaktorów:“Gold. Złoty węgiel. Alfa i Omega eRepublik. Kamień filozoficzny. Nektar bogów. Panaceum. Jakby to jeszcze inaczej… gdy trzeba na niego pracować, gold to pot, krew i łzy, lecz gdy już go w końcu mamy, pojawią się inne płyny fizjologiczne. Całkiem niezłym źródłem zarobku jest wyprzedaż własnych praw obywatelskich, poczynając od prawa do głosowania w module prasowym i politycznym. Najbardziej oryginalnym sposobem jego pozyskiwania jest kupno od adminów za prawdziwe pieniądze, ale wtedy wraz z każdym kolejnym update’em czy aferą w nieRządzie (jeśli akurat nie udało jej się zamieść pod dywan) szlag będzie nas trafiać.Gold jest rodzajem międzynarodowej waluty.Jest bardzo cenny i zrobić z nim można w tej grze dosłownie wszystko.”

  • Założyć Firmę,
  • Założyć gazetę. (2 gold),
  • Kupić dodatkowy magazyn <- kup tylko gdy go potrzebujesz – potem nie da się go usunąć,
  • Wydać na dodatkowy trening (opłacalne najbardziej przy treningach ulepszonych na q4)
  • Kupić sobie HK czyli paczkę zdrowia (10 zdrowia za 0,5 gold),
  • Zrobić ulepszyć firmę bądź trening do wyżeszgo poziomu,
  • Założyć partię polityczną lub Grupę Bojową (40 gold),
  • Wymienić na walutę.
  • Zmienić własny nick po raz pierwszy (5 gold) lub po raz kolejny (50 gold)

Jak zdobyć gold? Na początku trudne do wykonania, ale jest kilka sposobów na zdobycie tego cennego kruszcu.

a) Kupno golda za prawdziwe pieniądze:

Wchodzimy w zakładkę „Gold and Extras”, a następnie wybieramy ofertę oraz walutę w której chcemy zapłacić (USD lub Euro). Po dokonaniu zapłaty przy pomocy: karty kredytowej, płatności Paypal, bądź smsa możemy cieszyć się z zamówionej ilości golda.

b) Za medale i kolejne poziomy:

Innym, darmowym, sposobem jest zdobywanie golda z za każdy zdobyty medal w kwocie 5 g. Za każdy kolejny poziom twojej postaci dostajesz 1g.

c) Zapraszanie znajomych do gry:

Kiedy zaproszona przez Ciebie osoba otrzyma gold za medal, podniesienie swojego poziomu lub zakupi go w erepublik, to Tobie wpłynie na konto 10% danej kwoty.

d) Monetary Market:

Ostatni sposób to wymiana pieniędzy (np. PLN – tych z gry), zarobionych dzięki codziennej pracy.

Admini kuszą nas czasami ofertami za gold. Są one niestety nieopłacalne. Np. – apteczka. Bardziej opłacalna jest wymiana gold na walutę używaną w ePaństwie i kupić więcej chlebków. Jeśli jesteś młodym graczem, oszczędzaj. Zakładanie firm i używanie boosterów zostaw na trochę później.

W tej chwili tak na prawdę w erepublik jest tylko jedna waluta. Jeśli masz 100 pln to po uzyskaniu obywatelstwa np USA nadal będziesz posiadał 100 tylko że zmieni się nazwa na dolary. Po lewej widzimy w zaokrągleniu ile posiadamy golda i pieniędzy , aby sprawdzić ile dokładnie mamy musimy wejść w profil jakiegoś gracz i kliknąć w donate.

Tam wybieramy zakładkę money i widzimy już ile dokładnie mamy środków. Oczywiście wejście w tą zakładkę nie zobowiązuje nas do wysyłania żadnych środków. Możemy później spokojnie wyjść z tej zakładki nic nie wysyłając.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s